Cennik montażu instalacji

Nosisz się z zamiarem „przerobienia” samochodu na gaz? Chciałbyś się dowiedzieć, jaka jest cena montażu instalacji LPG? Cenniki dostępne w sieci i w autoryzowanych serwisach przyprawiają Cię o zawrót głowy? Zastanawiasz się, dlaczego występują wśród nich tak duże różnice? Spokojnie. Nasi specjaliści w prosty, przystępny sposób krok po kroku poprowadzą Cię po zawiłych terminach, jakie pojawiają się w cennikach instalacji LPG.

Różne ceny

Koszt zamontowania w samochodzie gazu jest różny u różnych fachowców. Tak było jest i będzie i to nie tylko w przypadku LPG. Mamy wolny rynek więc sprzedawcy sami mogą ustalać sobie wysokość cen na daną usługę. Tutaj jednak jedna podstawowa uwaga: to, że w jakimś serwisie jest taniej, wcale nie oznacza, że w ostatecznym rozrachunku koszty montażu LPG będą niższe. Dlaczego? Ponieważ w wielu wypadkach cennik obejmuje tylko podstawowe usługi, pomijając opcje dodatkowe. Przykładowo, jeśli zażyczymy sobie wlew ukryty pod klapką wlewu paliwa będziemy musieli dopłacić ok. 100 zł. Zanim więc zdecydujemy się na wybór specjalisty, koniecznie dopytajmy go o szczegóły.

Przede wszystkim upewnijmy się czy cena dotyczy tylko zestawu czy jest to już kwota, jaką zapłacimy za części oraz ich montaż.

Ponadto zwróćmy uwagę czy podane ceny instalacji i montażu są cenami brutto, czyli zawierają już podatek VAT. W przeciwnym razie koszty wzrastają.

Nowsze auto – lepsza generacja – wyższa cena

Obecnie mamy już V generacji instalacji gazowych. Im wyższa generacja tym więcej musimy zapłacić za jej montaż. Im nowszy samochód tym lepszą technologię musimy wybrać a tym samym będzie nas to więcej kosztowało. Przykładowo sekwencyjny wtrysk gazu do silników na 4 cylindry to wydatek rzędu 3.000 – 4.000 zł.

W starszych modelach aut istnieje możliwość montażu układu zasilania I bądź II generacji. Te rozwiązania są tańsze i kosztują ok. 1.500 – 2.000 zł.